Enjin Coin Nedir?

Enjin coin, Enjin tarafından sanal ürünler için tasarlanmış bir kripto para birimidir. En büyük online oyun platformu Enjin tarafından geliştirilmiştir. ENJ’nin yaratıcıları, onu oyun endüstrisi için en popüler sanal para birimi yapmak amacıyla tamamen oyun alanına odaklanan kripto para birimi şeklinde tasarladılar.

Proje esasen, sanal para birimi Enjin’in yanı sıra, oyunlara ve topluluklara entegre edilebilecek bir dizi yazılım geliştirme kütüphanesini içeriyor. Bu oluşum, sanal ürünlerin transferlerinde meydana gelen yüksek ücretleri ve dolandırıcılığı azaltmayı amaçlamaktadır.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin jetonu, Ethereum blok ağına aittir. Bir ERC-20 jetonudur. Proje sadece bir kripto para birimi şeklinde hareket etmekle kalmıyor. Aynı zamanda akıllı sözleşmelere de yoğunlaşıyor. Bu proje, Lighting Network’ün Ethereum versiyonu olan Raiden Network’ü test eden ilk projedir.

Bu kripto para biriminin platformu, genel API’si ve SDK’sı yardımı ile geniş işlev listesi sunar. API, kitaplıkların diğer yazılımlar yardımı ile kullanılmasını mümkün kılan bir dizi rutin işlevi içerir. SDK, bir yazılım geliştirme kitidir. Yani geliştiricilerin bilgisayar uygulamaları oluşturmalarına imkan sağlayan bir dizi araçtır.

Enjin Coin ve Sanal Ürünler

Sanal ürünlerin yönetimi ve yaratılması Enjin Coin’in sağlamış olduğu en yüksek değerli ürün olmaktadır. Platform geliştiricileri, temel para birimi şeklinde ENJ kullanarak, toplulukları için kolayca benzersiz paralar elde edebilir. Bu, kripto para birimlerine platformları için özelleştirme yeteneklerini kaldırmadan blok zincirinin bütün avantajlarını sunar.

ENJ, tek bir akıllı sözleşmeye kayıtlı olduğu için bütün akıllı cüzdanlarda tanınır. Herkes istediği anda ENJ ile ürün alışverişi gerçekleştirebilir. Enjin Coin sisteminin amacı, platformlar arasında transferlerine izin verilen birbirine bağlı oyun ve oyuncu ekosistemi yaratmaktır. Bir kripto para birimi işlevine ek olarak, aynı zamanda benzersiz oyun öğeleri için de geçerlidir.

Enjin Coin ve Ödeme Sağlayıcı

ENJ, merkezi olmayan bir ödeme ağ geçidi barındırır. Ağ geçidi son derece güçlüdür. Özel sepetler, faturalar, geri ödemeler vb. oluşturulmasına olanak sağlar. Akıllı cüzdan özelliği tercih edilerek güvenli platformlar olarak listelenen oyunlar ve web siteleri için otomatik ödemeler ayarlanabilir.

Enjin Coin Nereden Alınır?

Enjin madeni paraya Binance aracılığı ile Bitcoin ve Ethereum ile erişilebilir. Ayrıca Liqui ve Kucoin’de listelenmiştir ancak daha düşük bir hacme sahiptir.

Yorum yapın