Oyun Devi Olan Nexon, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı

Güney Koreli oyun devi olan Nexon bundan sonra 100 milyon dolar civarında bir Bitcoin’e (BTC) sahip.

Güney Koreli oyun devi olan Nexon bundan 100 milyon dolar değerinde Bitcoin’e (BTC) sahip. Güney Kore ve aynı zamanda Japonya merkezli olan bir video oyunu devi olan Nexon, bugün yapmış olduğu bir açıklamada, her bir kripto para başına ortalama olarak 58.226 dolar ödediğini belirterek 100 milyon dolar civar değerinde Bitcoin satın almış olduğunu ifade etti

CEO Owen Mahoney, bu dalgalanmanın hissedar kıymetini korumak olacağını iddia etmekte ve şu sözlerine yer vermekte:

“Bitcoin satın alımlar, hissedar kıymetini korumak adına ve nakit değerlerin satın alım gücünün devamlılığını sağlamak için yeterince disiplin içinde bir stratejiyi yansıtır. Şuan ki Mevcut ekonomik bir alanda, Bitcoin’in gelecek zamanda ki alacağı yatırımlar için nakit olan değeri korurken geniş vadeli istikrar ve likidite sağlamış olduğuna inanıyoruz.”

Aralıkta, Nexon’un piyasa maliyeti, oyun oynamak için fazlalaşan talep sebebiyle 30 milyar doları geride bıraktı. Dungeon & Fighter ve MapleStory gibi sevilen oyunlarıyla tanınmış olan  Nexon şimdi kendi hisseleri Japonya’da işlem gören (Nintendo’nun arkasında) ikinci en büyük lider oyun donanımcısıdır.

100 milyon dolarlık satın alınma , Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmiş olan  herhangi bir şirket adına en fazla kripto para yatırımıdır. Şirketin nakit maliyetinin neredeyse yüzde ikisini oluşturmakta.

Bu ayın ilk günlerinde , Hong Kong yerel merkezli bir  uygulama Meitu da kripto para birimine 10 milyon dolarlık bir yatırım daha gerçekleştirerek toplam olarak Bitcoin ve Ethereum yığınlarını 100 milyon dolara kadar çıkartmıştı.

Yorum yapın