Instagram’da 25 Adımda Takipçi Arttırma

Dünya üzerinde 2022 itibariyle 4.5 milyar insan sosyal medya kullanıyor. Bunlar arasında 1.4 milyar kullanıcı sayısı ile Instagram ilk 4’e giriyor. Markalar doğal olarak bu yüksek popülerlikten yararlanmak için, platforma akın ediyorlar. Fakat şurası da bir gerçek ki pek çok markanın instagramda kendine yer edinebilmesi biraz zaman alabilir. Yüksek miktarda takipçi kazanmak her zaman çok da kolay olmayabilir.

Bu durumu göz önünde bulundurarak Instagram takipçi sayınızı hızlı ve etkin bir şekilde arttırabilmeniz için çeşitli kaynaklardan araştırdığımız 25 ipucunu aşağıdaki yazıda sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram Etkinliğinizi Otomatikleştirin

Sitede popüler olmak için çok zaman harcamanız gerekebilir. Bunun için yapmanızı gerekenler;

  • Gönderileri beğenmek,
  • Yorum yapmak
  • Takipçi olmak
  • Başkalarını ilgisini çekebilmek için kaliteli içerik oluşturmak

İşte tam bu noktada SocialDrift gibi araçları kullanarak, otomasyona geçmek hem yükünüzü azaltır, hem de kalan zamanınızı kaliteli içerikler için harcamanıza imkan verir.

İçeriğinizi Maksimum Sayıda Kişiye Ulaştırmak İçin Hashtag Kullanın

Hashtag kullanımında özellikle dikkat etmeniz gereken nokta, başlıklarınıza ekleyeceğiniz etiketlerin mutlaka içeriğinizle ilgili olması gerektiğidir. Aksi takdirde gönderileriniz yok sayılabileceği gibi spam olarak da kabul edilebilir.

Pin
Instagram’da Takipçi Arttırma

Profiliniz  İle İyi Bir İzlenim Bırakın

Instagram’da ilk izlenimin iyi olması insanların içeriğinizi incelemek üzere duraklayıp, size vakit ayırması demektir. Sizin hakkınızda bilgi edinilen ilk yer profil sayfanızdır. Profilinizde adınız, fotoğrafınız ve biyografiniz bulunur. Bu bilgileri yeterince etkileyici ve çarpıcı bir şekilde sunarsanız Instagram takipçi sayısını arttırma alanında başarılı olursunuz..

Gönderileri Düzenli Olarak Ve Yoğun Saatlerde Yayınlamaya Özen Gösterin

Düzenli olarak yollayacağınız gönderiler için takipçilerinizin ne zaman sizinle ilgilendiğini araştırın ve gönderilerinizi özellikle  bu saatlere göre ayarlayın. Günde 2 kez gönderi yollamaya çalışın.

Benzersiz Size Özgü Bir Stil Geliştirin

Tarz ve biçim  takipçilerinizde kalıcı yankı bırakır. İnsanlar bireysel yeteneğe sahip olanlara ilgi duyar.

İçerikleriniz Çok Kaliteli Olmasına Özen Gösterin

Yayınlarınız konusunda kalite standartlarınızı yüksek tutun. Bu konuda  olabildiğince seçici olun. En iyiyi sunmak için harcayacağınız çaba mutlaka karşılığını almanızı sağlar.

Gönderileriniz Tutarlı Olsun

Gönderilerinizi bir sonraki ile ilişkili tutmaya çalışın. Tutarlı olmak Instagram gibi bir alanda çok önemlidir. İnsanlar akıştaki sunumlarınız beğenirse, daha fazlası için sizi takip etmek isteyeceklerdir.

Trendleri Ve Popüler Konuları Harmanlayın

Instagramdaki akımları daima takip edin. Oturmuş trendlerden yararlanırsanız, daha çok takipçi kazanabilirsiniz. Sözgelimi bir araştırma, Instagram için mavi rengin baskın olduğunu ve takipçilerin yüzü olan fotoğraflarla daha çok ilgilendiklerini belirtiyor.

Altyazılarınız İçin Çaba Harcayın

Böylece takipçilerinize gönderi oluşturma amacınız hakkında fikir vermiş olursunuz. İyi düzenlenen bir alt yazı takipçilerinizi etkileyecektir.

Emojileri Akıllıca Kullanın

Emojiler bir amaca hizmet için akıllıca kullanılırsa, aptal küçük karikatürler olmaktan daha fazlası olurlar ve takipçilerinizi etkilerler.

Gönderilerinize Yazılı Hikayeler Ekleyin

Hikayeler hepimizin birinci eğlence kaynağıdır. Bir fotoğraf ya da videoda hikaye anlatabilirsiniz. Böylece takipçileriniz size doğru çekilir.

Niş Bir Kitle Hedefleyin

Herkesi memnun etmeye çalışırsanız, hiç kimseyi mutlu edemezsiniz. İnsanların zevkleri ve ilgi alanları çok farklıdır. Belirli bir kitle hedefleyerek, ona göre düzenleme yapın.

Sorular Sorun Takipçilerinizi Katılımcı Hale Getirin

Sosyal medyada insanlar ne kadar çok ilgi görürse o kadar bağlanır. Bu nedenle takipçilerinizin seslerin duyurmalarına imkan verin.

Takipçilerinizi Harekete Geçirecek Mesajlar Yollayın

İzleyicilerinize ne yapmaları gerektiğini söyleyerek de çok yol kat edebilirsiniz. Akıllıca yollanan bir mesaj takipçilerinizi arttırarak,  kitlenizi genişletmenizi sağlayabilir.

Kullanıcılar tarafından Oluşturulan İçerikleri Sergileyin

Takipçilerinizin içeriklerini sergilemek size çok puan kazandırır. Marka içerikleri sergilemek de insanların ilgisini çekebilir.

Influencer’lar İle İşbirliği Yapın

Influncer’lar verdikleri destek ve bildirdikleri görüşler ile Instagram takipçi sayısını arttırma konusunda tahminlerinizin çok üzerinde başarılı olabilrisiniz. Onlarla her zaman temasta kalın.

Coğrafi Etiketlemeleri Kullanarak Yerel Kullanıcıları Kendinize Çekin

Fotoğrafları coğrafi olarak etiketlediğinizde o bölge ile ilgisi olan herkesi mıknatıs gibi çekebilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirin

Instagram Hikayelerini Kullanın

Instagram story ile çalışmak takipçi sayınızı astronomik düzeye çekebilir. Örnek olarak 2021 Kasım’da  hikayeler sayesinde platformda kullanıcı sayısının günlük 300 milyona ulaştığı bilgisini verebiliriz.

  1. Diğer Platformlardaki Takipçileri Instagramda Da Size Katılmaları İçin Teşvik Edin

Twitter, Snapchat, Facebook vb. platformlardaki takipçilerinizin Instagramda da takipçiniz olmalarını isteyin. Takipçileriniz sizin Instagram hesabınız da olduğunu bilemeyebilir.

Followforfollow, s4s ve likeforlike’a Katılın

Bu etiketleri sırayla takip, beğeni ve beğeni alışverişi yapmak için kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabınız Üzerinden Yarışmalar Düzenleyin Eşantiyonlar Verin

Takipçileriniz azalıyor gibi olduğunda çekiliş düzenleyin. İnsanlar herhangi bir şey vermeden bir şeyler kazanmaya bayılır. Bu da size bir ordu takipçi kazandırabilir.

  • Takipçi Topluluğunuzu Bütünleştirici Olun.

Yorumlarınızı dikkatlice yönetin. Diğer kullanıcılara karşı saldırgan olan her şeyi kaldırın. Herkesin kendini güvende hissedeceği bir ortam oluşturun.

Instagram’da Takipçilerinizle Anlamlı Etkileşimler Kurun

Otomasyon aracı kullansanız bile, takipçilerinizle konuşmak için zaman ayırın. Böylece takipçileriniz karşılarında bir insan olduğuna dair güvence alırlar. Ve sizinle sosyalleşmekten, şakalaşmaktan keyif almaya başlarlar.

Instagram Hesabınızı Gerçek Hayatta da Tanıtın

İşletmelerin çoğu kez kendi basılı pazarlama materyalleri vardır. Bunların yanında uygun bir yere kullanıcı adınızı yerleştirin. Instagram logosunun yanına yerleştirme yaptığınızda takipçileriniz bunun anlamını fark edeceklerdir.

Instagram’da Takipçi Arttırma Yardımcı Video

YouTube video

Stratejilerinizi Analizlere Dayandırarak Belirleyin

Yeteri kadar takipçiniz olmadığın düşünüyorsanız,  geri adım atarak performansınızı inceleyin. En çok etkleşim alan gönderilerinizi inceleyin. Bunları ve gözden kaçan gönderileri birbiri ile karşılaştırın. Instagram takipçi sayısını arttırmak için gözlemlerinizden çıkardığınız sonuçları yeni gönderilerinizi oluştururken kullanın. Bu amaçla Owlmetrics gibi bir analiz aracından da yararlanabilirsiniz.

Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır?

Gerçek takipçi kazanmak için öncelikle sürekli aktif paylaşımlar yapmanız gerekir. Bunun dışında paylaştığınız gönderilerin özgün olması ve dönem dönem ilgi çekebilecek içeriklerinizin doğru hedef kitlelere reklam olarak verilmesi de instagram’da takipçi arttırmak için yardımcı olacaktır.

Takipçi Nasıl Satın Alınır?

Takipçi satın almayı önermiyoruz. Ancak almak isterseniz SMM panel araması yaparak ilgili sitelere ulaşabilirsiniz.

“Instagram’da 25 Adımda Takipçi Arttırma” üzerine bir yorum

  1. 1 yılı aşkın süredir makalede anlatılanların neredeyse %80’ini uyguladığım bir butik ürün sayfam var. 10 Bin Takipçiden 500K takipçi sayısına geldi. Faydalı içerik olmuş tebrik ederim.

    Yanıtla
Yorum yapın