Borsa Liginde Gerçek Para Ödülü Nasıl Talep Edilir?

Borsa hakkında çok fazla bilgi edinebileceğiniz ve ülkemizde mobil olarak katılabileceğiniz ilk borsa müsabakası olan Borsa Ligi, borsa meraklılarının kafasında “Borsa Liginde Gerçek Para Ödülü Nasıl Talep Edilir?” sorusunu ile karşımıza çıkıyor.

Borsa Ligi Nasıl Bir Yarışma?

Borsa Ligi, son derece eğlenceli bir yarışma alanı çünkü kullanıcılarının borsa hakkındaki düşünce ve ön yargılarını öğretici ve eğlenceli özelliği sayesinde kırmayı başarıyor. Bu uygulama oldukça risksiz ve kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor. Oyuncuya verilen ödüller ise kullanıcının iç ve dış motivasyonunu yüksek tutmasını sağlıyor.

Borsa Ligi Oyuncularına Nasıl İmkanlar ve Ödüller Sunuyor?

Müsabakanın sonuna değin aktif olarak oyuna katılım gösteren yarışmacılar eğer ilk üçe girmeyi başarabilirlerse onları iki bin TL, bin TL ve beş yüz TL olmak üzere ödüller bekliyor. Yarışmanın tasarımcıları ise ilerleyen zamanda çeşitli eğitim ve staj olanaklarını da kullanıcılarına ödül olarak sunmayı düşünüyor.

Kullanıcı, para ödüllerinin yanı sıra mali davranış konusunda bir eğitimden geçiyor ve kendini geliştirme imkânı buluyor. Borsa ligi, ayrıca sıralamaya giren oyuncularına gerçek para ödülü vermeyi es geçmiyor.

Borsa Ligi’nde Nakit Para Ödülü Nasıl Alınır?

Yarışmacılar, sıralamaya girdiği takdirde aşağıdaki adımları izleyerek “Borsa Liginde Gerçek Para Ödülü Nasıl Talep Edilir?” rahatlıkla öğrenebilir ve ödülünü alabilir.

Bunun için:

  • Oyuncu ayın sonunda, yarışmanın bitiminde, sıralamaya girdiğinde ve ödül hakkı kazandığında öncellikle “ödüllerim” başlığına tıklar.
  • “Ödüllerim” sayfasına giriş yaptıktan sonra kazandığı ödülün karşısında bulunan “Talep et.” sekmesine tıklar. Bu sayede gerçek para ödülünü talep etmiş olur.

Gerçek para ödülü için talepte bulunmak oldukça kolay bir işlemdir. Ancak uygulamanın talebi olumlu karşılamak için öne sürdüğü birtakım şartları bulunmaktadır.

borsa ligiPin
borsa ligi

Borsa Ligi’nin Kullanıcılarının Ödül İsteğine İlişkin Şartları Nelerdir?

Kullanıcıların oyun süresince kazandığı ödülleri nakit olarak alabilmesi için bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Bu nedenle yarışma öncesi bu şartları bilmek Borsa Ligi oyuncuları açısından önemli görünüyor.

Bu şartları sıralamak gerekirse:

  • Oyuncunun o aya ait para ödülünü alabilmesi için yarışmadan sonra ilk on beş gün içinde talepte bulunması gerekiyor.
  • Yarışma bitiminde ilk on beş gün içinde ödül talebinde bulunmayan oyuncuların ödül talepleri bir sonraki ay değerlendirmeye alınıyor.
  • Yarışmacıların ödül talep edebilmesi için daha önceden Halk Yatırım’dan altı rakamlı bir hesap numarası da edinerek bunu uygulamaya iletmeleri gerekiyor.
  • Ödül talepleri yalnızca on sekiz yaşını doldurmuş ve on sekiz yaşın üstündeki bireylerden alınabiliyor.
  • Gerçek para ödülü için tamamladığı yarışma dönemine ait herhangi bir talepte bulunmayan kullanıcının ödül talebinde bulunabilmesi için en fazla iki yarışma dönemi kadar, yani iki ay kadar daha süresi bulunuyor.
  • Kullanıcılar, ödül talep etmek için uygulama içerisinde sırasıyla “Ödüllerim”, “Ödül Dönemi”, “Kazanılan Ödül”, Ödeme Durumu” bölümlerine giderek ödül kazandıkları dönemle ilgili talepte bulunuyorlar. Oyuncu, eğer yarışma sonucundan sonra ilk on beş günü geçirdiyse para ödülünü talep edebilmek için bir sonraki yarışma dönemini bekliyor. Ödüllerini toplu alıyor.

Yukarıdaki şartları sağlayan kullanıcıların talepleri işleme alınıyor ve ödemeleri gerçekleştiriliyor.

Borsa Ligi’nde Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Borsa Ligi kullanıcıları, “Borsa Liginde Gerçek Para Ödülü Nasıl Talep Edilir?” dedikten sonra ödemelerin ayın kaçında yapıldığına dair sorularıyla dikkat çekiyor. Ödemeler yarışma bitiminden sonra on altıncı ve yirminci günler arasında yapılıyor. Ödemesi yapılan kullanıcılar ödüllerine ilişkin durumları “Ödüllerim” kısmından “Ödendi.” biçiminde görüntüleyebiliyor.

Yorum yapın